Baryczą do Karmelitów – dwudniowy spływ integracyjny

Początek spływu w sobotę -  Żmigród
Zakończenie spływu  w niedzielę - Ryczeń

Z noclegiem w Głębowicach w Garnierówce
Noclegi w Garnierówce w Głębowicach. Miejsce to oferuje 30 noclegów w pokojach wieloosobowych  z dostępem do toalety i łazienki. ( pokoje 1, 2, 3, 4, 5 os.)

Cena oferty - do uzgodnienia

W cenie spływ dwudniowy na kajakach dwuosobowych, nocleg dla 30 osób, obiad, kolacja śniadanie, Ubezpieczenie NNW, zwiedzanie klasztornego ogrodu ziołowego połączonego z warsztatami zielarskimi. Przewóz autokarem ze spływu w Wąsoszu do Głębowic (noclegi) i z powrotem. Wypożyczalnia rowerów dostępna dla gości. Degustacja lokalnych produktów z Krainy Łęgów Odrzańskich.

Garnierówka to niezwykle ciekawy obiekt klasztorny wzniesiony dla Ojców Karmelitów położony w otoczeniu Wzgórz Wińskich i w pobliżu stanowiska introdukowanego Susła Moręgowanego. Miejsce w którym na każdym kroku daje się odczuć działalność osób związanych z pobliskim centrum ekologicznym. To tu zobaczysz modelową ścieżkę przyrodniczą w wieży.

Przebieg i atrakcje:

Żmigród – Wąsosz (21 km Baryczą)
Barycz to nizinna rzeka o najmniejszym w Europie spadku podłużnym leniwie meandrująca. Na trasie spływu napotykamy na cztery jazy. Przeprawa przez jazy są zawsze niezapomnianą atrakcją ze spływów. W związku z czystą wodą napotykamy tu wiele ciekawych roślin wodnych a spływ kończymy przy pomostach OSIR-u w Wąsoszu.  Na zakończenie spływu dla wszystkich szybka pieczona na ognisku kiełbaska i do autobusu, który zabierze nas do klasztoru.

Wąsosz – Sądowel – Ryczeń (15 km Baryczą)
To drugi dzień spływu. Po śniadaniu w Głębowicach dojeżdżamy autobusem do Wąsosza i  ruszamy dalej na trasę spływu ale tym razem ruszamy z dopływu Baryczy rzeki Orlej, która wpada do niej za Wąsoszem i dopływamy do Miejscowości Sądowel  znajdującej się po ok. 6 km spływu a tu uroczy i zabytkowy kościół oraz tablica informacyjna o średniowiecznej osadzie plemienia słowiańskiego Dziadoszan. Kończymy spływ po ok. 4 h wiosłowania tuż za jazem w Ryczeniu na wysokości dawnego ośrodka wypoczynkowego po prawej stronie.

  • Kalendarz wydarzeń
  • Nasza oferta
  • Podziel się

    Udostępnij na portalu społecznościowym:

     

  • Odwiedziny na stronie

    Wszystkich 171430, dzisiaj: 3

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?