Do ujścia Baryczy I - dwudniowy spływ integracyjny

Początek spływu w sobotę – Wąsosz – Ryczeń
Zakończenie spływu w niedzielę - Żabin

Nocleg w schronisku Pod Lipami w Jemielnie. Miejsce to oferuje 40 noclegów w pokojach 1, 2, 3-osobowych. Część pokoi z łazienkami a pokoje 3 osobowe ze wspólnymi łazienkami na piętrze.

Cena oferty - do uzgodnienia

Cena spływu wynosi i obejmuje: spływ kajakowy, obiadokolację, śniadanie, ognisko (dania z ognia), ubezpieczenie NNW, dowóz do schroniska autokarem lub busem, Degustacja lokalnych produktów z Krainy Łęgów Odrzańskich.

Wokół schroniska przygotowanych jest wiele ścieżek rowerowych i edukacyjnych a niedaleko znajdują się siedliska introdukowanego susła moręgowanego. Bardzo atrakcyjne otoczenie do biesiadowania. Rowery do dyspozycji gości.

Największą atrakcją tej oferty jest sama rzeka Barycz, jej przyroda i krajobraz wokół rzeki oraz budowle hydrotechniczne, które napotykamy na trasie spływu. Większość ze śluz piętrzących jest stale otwarta, ale zdarzają się również zamknięte i wtedy dodatkową atrakcją są przenioski kajaków. Barycz to raj dla ornitologów, na naszym odcinku można zaobserwować gatunki ptaków z czerwonej księgi: Kszyk, Krwawodziób, (brodzące) i Kanię Rudą.

Przebieg i atrakcje:

Wąsosz - Ryczeń (15 km Baryczą)
Barycz to nizinna rzeka o najmniejszym w Europie spadku podłużnym leniwie meandrująca. Spływ zaczynamy na Orlej, dopływie Baryczy, która wpada do niej za Wąsoszem. Dopływamy do miejscowości Sądowel znajdującej się po ok. 6 km spływu a tu uroczy i zabytkowy kościół oraz tablica informacyjna o średniowiecznej osadzie plemienia słowiańskiego Dziadoszan. Kończymy spływ po ok. 3 - 4 h wiosłowania tuż za jazem w Ryczeniu na wysokości dawnego ośrodka wypoczynkowego po prawej stronie. Na zakończenie dla wszystkich szybka pieczona na ognisku kiełbaska i do autobusu, który zabierze nas do klasztoru.

Ryczeń - Żabin (12 km Baryczą)
To drugi dzień spływu. Po śniadaniu w Schronisku dojeżdżamy autobusem do Ryczenia i  ruszamy dalej na trasę spływu, ciekawie zapowiada się przymusowa przenioska kajaków na śluzie przed Szaszarowicami. Wodę piętrzy się to aby zasilić ujęcie wody na dopływie Baryczy.  Kończymy spływ po ok. 3-4 h wiosłowania na jazie będącym zarazem mostem w Żabinie.

  • Kalendarz wydarzeń
  • Nasza oferta
  • Podziel się

    Udostępnij na portalu społecznościowym:

     

  • Odwiedziny na stronie

    Wszystkich 182138, dzisiaj: 34

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?