II etap odmrażania a spływy kajakowe

W związku z uzyskaniem wielu niejasnych odpowiedzi o  możliwość organizowania spływów wszędzie pojawiały się słowa- klucze cyt. „prowadzenie działalności  jest możliwa  pod warunkiem zabezpieczenia warunków ogólnych podczas  Epidemii”  czyli tak naprawdę z wieloma ograniczeniami.

Zgodnie z uzyskanymi odpowiedziami z Sanepidu i Ministerstwa Sportu ale i  jednocześnie w związku z ponoszeniem odpowiedzialności przez Nas jako organizatorów informujemy, iż nie można organizować spływów kajakowych w takim rozumieniu jak przed Pandemią.

https://www.gov.pl/web/sport/odmrazanie-sportu--etap-od-4-maja-2020-r--odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania

„Wąskim gardłem jest ograniczenie ilości osób w jednym czasie na lądzie”.

Całkowite odblokowanie spływów prawdopodobnie możliwe w IV etapie gdy dopuszczalne będzie organizowanie zgromadzeń do 50 osób.

Kluczem do ograniczenia ilości osób na spływie jest moment spotkania przed spływem i podczas wyjścia z wody po dobiciu kajaków na koniec spływu oraz  logistyka kierowców po samochody.

Zgodnie z opinią prawników na tym etapie dopuszczalna jest już aktywność sportowa i wypożyczanie sprzętu wodnego lecz nie można dopuścić do zgromadzenia się dużej ilości osób więc analogicznie miejsce rozpoczęcia i zakończenia  spływu należy uznać za obiekty sportowe czy rekreacyjne otwarte a tutaj ograniczenia są do 6 osób!!

Dodatkowo zarządcy marin, portów i innych obiektów mogą wprowadzić własne regulaminy z korzystania z obiektów w ramach zaleceń Ministerstwa Sportu pt. Korzystanie z obiektów sportowych o charakterze otwartym,  bądź ich nie otwierać w dalszym ciągu z uwagi na brak możliwości zapewnienia wymogów.

Mając uwadze ww. zalecenia i zebrane opinie prawników co do utrzymania zasad bezpieczeństwa i w konsekwencji nie narażenie się na kary finansowe  możliwe jest wypożyczenie kajaków z ograniczeniami i to zgodnie z opracowanym przez właściciela firmy  regulaminem wewnętrznym.

Więcej szczegółów podczas bezpośredniego kontaktu telefonicznego.  

  • Kalendarz wydarzeń
  • Nasza oferta
  • Podziel się

    Udostępnij na portalu społecznościowym:

     

  • Odwiedziny na stronie

    Wszystkich 182139, dzisiaj: 35

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?