Mapa spływów

Mapa spływów Odrą

 • Spływ kajakowy Odrą na Szlaku Odry - z Wrocławia do Brzegu Dolnego

  Od Węzła Odrzańskiego Ślęzoujście (Wrocław, ul. Ślęzoujście) do Węzła Odrzańskiego Brzeg Dolny Trasa spływu tak została przygotowana, żeby można było wykorzystać transport publiczny. Do miejsca startu spływu we Wrocławiu można dojechać autobusem linii 104, a wrócić pociągiem ze stacji Brzeg Dolny gdzie kończy się spływ. Większość odcinka rzeki Odry znajduje się pomiędzy ostatnimi Jazami na rzece. Rozpoczęcie spływu tuż za Jazem Rędzin przy ujściu Ślęzy. Tuż przed elektrownią w Wałach k/ Brzegu Dolnego przenosimy kajaki po prawej stronie Odry omijając elektrownię wodną. Kończymy spływ w miejscu dawnego promu rzecznego, z którego pieszo można dojść w 15 minut do dworca.

 • Spływ Odrą - oznakowanie Szlaku Odry

  Spływ kajakowy Odrą na Szlaku Odry z Brzegu Dolnego do Malczyc

  Spływ od Węzła do Węzła Odrzańskiego dla podróżujących koleją. Trasa prowadzi od Węzła Odrzańskiego w Brzegu Dolnego (285 km na Odrze) do Węzła Odrzańskiego Malczyce (305 km na Odrze).Po trasie spływu na wysokości wsi Rzeczyca mijamy będący w budowie stopień wodny Malczyce (P). 

 • Spływ kajakowy Odrą

  Spływ kajakowy Odrą na Szlaku Odry - Port Ścinawa - Port Chobienia

  Polecamy tę trasę na eventy, bo prowadzi do Chobieni, gdzie znajduje się doskonała baza noclegowa i rekreacyjna. Rozpoczynamy w Węźle Odrzańskim Ścinawa. Po dotarciu pociągiem do Ścinawy, czeka cię ok. 15 minutowy spacer do Portu Ścinawa nad Odrą. W bliskim sąsiedztwie ufortyfikowanego zabytkowego mostu, stanowiącego część umocnień wzdłuż Odry o nazwie ODERSTELLUNG. W Porcie znajduje się infrastruktura turystyczna w postaci pomostów pływających, wiaty rekreacyjnej, rożna, kontenerów z toaletami.  Kończymy spływ w porcie Chobienia na lewym brzegu rzeki (350 km) Port rzeczny w gestii miejscowego Nadzoru Wodnego RZGW Wrocław. Za zgodą zarządcy można tu cumować kajaki, a na rozległym, trawiastym nabrzeżu biwakować. Teren oświetlony, z dostępem do energii elektrycznej.

   

 • Spływ Kajakowy Odrą na Szlaku Odry z Malczyc do Ścinawy

  Jedna z ciekawszych tras kajakowych na Szlaku Odry. Swoją wartość zawdzięcza przede wszystkim miejscom startu i mety. Start spływu to Port Malczyce z ciekawą, zabytkową infrastrukturą przeładunkową i funkcjonującą po dziś dzień stocznią remontową. Koniec spływu to Port Ścinawa z zabytkowym mostem i budowlami obronnymi Oderstellung oraz przygotowaną infrastrukturą turystyczną. Polecamy szczególnie dla tych, którzy zdecydują się na przyjazd pociągiem. Trasa spływu prowadzi od węzła "odrzańskiego" przesiadkowego w Malczycach do węzła przesiadkowego w Ścinawie. Więcej informacji w interaktywnej mapie. 

 • Odra - opis etapów spływu

  Proponowane etapy spływu Szlakiem Odry od Wrocławia do Głogowa z opisem i kilometrażem rzeki.

 • Barycz - opis etapów spływu

 • Spływ kajakowy Baryczą i Młynówką z Milicza przez Sułów do Rudy Sułowskiej

  Jedna z najpopularniejszych tras na Baryczy wśród mieszkańców Wrocławia. Trasa spływu wynosi 17 km i jest  podzielona na dwa etapy. Najpierw płyniemy Baryczą do Sułowa a później przenosimy się na Młynówkę by dotrzeć ostatecznie do Rudy Sułowskiej gdzie znajduję się kompleks hotelowy Naturum. Całość wyprawy trwa od 5 do 7 godzin w zależności od tempa grupy.

 • Wąsosz - OSiR

  Spływ kajakowy Baryczą z Wąsosza do Ryczenia / Osetna

  Spływy kajakowe Baryczą z miejscowości Wąsosz do Osetna lub Ryczenia to najpopularniejsza trasa spływu kajakowego szczególnie przy niskich stanach wód na rzekach. Jest to bardzo malownicza trasa z wieloma urządzeniami infrastruktury spiętrzającej wodę oraz archeologicznymi pozostałościami po dawnych kulturach plemiennych zamieszkujących ten obszar.  Na tym odcinku rzeki stan wody zawsze pozwala na organizację spływu bez niespodzianek. Istnieją dwa możliwe miejsca rozpoczęcia spływu: na rzece Orlej (rogatki Wąsosza), która wpływa do Baryczy za Wąsoszem oraz na Baryczy z terenu OSIR-u. Istnieją również dwa możliwe miejsca zakończenia spływu w Ryczeniu i Osetnie. 

 • Wodowanie Kajaków w Osetnie

  Spływ kajakowy Baryczą z Osetna/Ryczenia do Ujścia Baryczy (Wyszanowa)

  Wszystkie trasy spływów kajakowych na Baryczy należą do atrakcyjnych i tak jest też z trasą kajakową Osetno/Ryczeń - Wyszanów. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedna z ciekawszych tras na Dolnym Śląsku. Zawdzięcza to zarówno bogatej historii Osetna, gdzie rozpoczyna się spływ jak  i zakończenia w Ujściu Baryczy do Odry z atrakcyjnym wpłynięciem do Odry. 

 • Spływ kajakowy Kaczawą i Odrą z Prochowic do Ścinawy

  Ciekawe połączenie spływu po małej kapryśnej rzece i dużej nizinnej rzece.  Rozpoczynamy spływ kajakowy na rzece Kaczawie tuż za Jazem Prochowice i płyniemy do ujścia Kaczawy do Odry. Alternatywnie można zacząć na młynówce i przepłynąć przez Miasto Prochowice aby następnie przenieść się na Kaczawę. Do Odry wpływamy na 316 km mijając po lewej stronie rezerwat "Łęg Korea" utworzony dla ochrony Łęgu wiązowo - topolowego i Grądu. Spławiamy się do Ścinawy mijając zabytkowy most drogowy i wpływamy do Portu Ścinawa (L) na 332 km 

   

 • Kalendarz
 • Nasza oferta
 • Podziel się

  Udostępnij na portalu społecznościowym:

   

 • Odwiedziny na stronie

  Odwiedzin wszystkich 8057, odwiedzin dzisiaj: 7

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?