Spływy Kajakowe Bystrzycą

 • Jurczyce Start Spływu

  Jurczyce Start Spływu

 • Na wodzie w kajaku

  Na wodzie w kajaku

 • Tablice ścieżek

  Tablice ścieżek

 • Przenioska

  Przenioska

 • Na trasie - zwałki

  Na trasie - zwałki

Trasa spływu kajakowego Doliną Bystrzycy należy do trudnych tras ze względu na meandrujący nurt, w którym znajduje się wiele zwalonych drzew, zachowując jej naturalny charakter. Płynąc w otoczeniu przyrody mamy wrażenie, że się przenosimy w dorzecze amazonki. Pomimo istniejących na trasie sztucznych progów nierzadko zrujnowanych zachowała ona swój bystry charakter. Na trasie pierwszego odcinka wpływamy nawet Czarną Wodą do Krobielowic jeśli chcemy nocować w hotelu. Na trasie spływu od Mietkowa do Wrocławia znajduje się oznakowanie informujące nas o sposobie przejścia progów. 

oznakowanie trasy

Warto spływy połączyć z wędrówkami i rajdami rowerowymi przygotowanymi ścieżkami edukacyjnymi poprowadzonymi wzdłuż brzegów rzeki. Mamy na tę okazję przygotowaną ofertę http://www.meander.turystyka.pl/kajak-rower.html połączenia kajaka z rowerem. Opis tras dydaktycznych dostępny na stronach DZPK - rowerowej ścieżki https://www.dzpk.pl/parki-krajobrazowe/88-park-krajobrazowy-dolina-bystrzycy/118-dydaktyczna-sciezka-rowerowa-w-parku-krajobrazowym-dolina-bystrzycy.html  i pieszej ścieżki https://www.dzpk.pl/parki-krajobrazowe/88-park-krajobrazowy-dolina-bystrzycy/341-sciezka-dydaktyczna-jarnoltow-ratyn.html 

 

Pamiętajmy żeby na tej trasie dobrze zabezpieczyć ekwipunek bo tu łatwo nabrać wody przy saneczkowaniu po różnych zwałkach !!!

Park Krajobrazowy “Dolina Bystrzycy”, w którym się znajdujemy, to jeden z najciekawszych przyrodniczo obszarów Dolnego Śląska. Naturalne koryto rzeki, rozległe kompleksy łąk i turzycowisk zasiedlone przez rzadkie gatunki ptaków i motyli, nadrzeczne lasy łęgowe i grądy oraz starorzecza stanowią o szczególnej randze tego obszaru. Dlatego oprócz ochrony w formie Parku Krajobrazowego, powołano na tym terenie też inną formę ochrony przyrody - obszary Natura 2000.

PRZYKAZANIA PRAWDZIWEGO TURYSTY
1. Nie zaśmiecaj. Nie zostawiaj odpadków w lesie czy wzdłuż szlaków turystycznych. To, co przyniosłeś, zabierz ze sobą, nawet ogryzki i skórki po owocach!
2. Nie hałasuj. Pamiętaj, że jesteś gościem w lesie i na łące. Czy chciałbyś, żeby ktoś krzyczał w Twoim domu?
3. Poruszaj się tylko po szlakach. Szlaki turystyczne zostały wyznaczone po najciekawszych trasach; nie ma potrzeby z nich zbaczać i niszczyć roślinności wokół.
4. Obserwuj. Tylko będąc czujnym obserwatorem zobaczysz wiele ciekawych zjawisk ze świata przyrody. Zawsze zachowaj dystans do oglądanych zwierząt. Nie płosz ich.
5. Pamiątkę kupuj - nie wynoś jej z lasu. Pamiętaj, że wiele roślin to gatunki chronione, których nie wolno zrywać! Jeśli znajdziesz niesamodzielne młode lub chore zwierzę, nie próbuj go “ratować” - zawiadom służby parku krajobrazowego.

Od Mietkowa do Portu Uraz nad Odrą to prawie 40 km drogi wodnej podzielonej na przykładowe trasy, które można modyfikować dostosowując do potrzeb i możliwości grupy.

Trasa I : Mietków – Krobielowice – (17 km)

Trasa II : Krobielowice – Skałka – (13 km)

Trasa III : Skałka – Wrocław Leśnica – (12 km)

Trasa IV : Wrocław Leśnica – Port Uraz – (17 km)

 

 ">

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1ZQnvBbO0S5AmZkyoYFHRLrHaMk6d_4li&usp=sharing

 

Noclegi – dostępne destynacje  na trasie spływu

Mietków - Marina Mietków - https://goo.gl/maps/TeUDzJ9YHgt8tD5v8

Krobielowice - Pałac Krobielowice - https://g.page/palac-krobielowice?share

Skałka –  Zajazd Banderoza - https://g.page/zajazd-banderoza?share

Jarnołtów - Karczma Rzym - https://goo.gl/maps/e3a1TzYFqNkcXTGB6

Wrocław Leśnica – Stara Garbarnia https://g.page/Stara-Garbarnia?share

Hotel Bugatti - https://goo.gl/maps/K6nYsC7LtQ5pigas7

Marszowice - W pobliżu elektrowni wodnej jedynie  Catering u https://goo.gl/maps/kMW94nWiyvRmjzNs5

Uraz – Miasteczko Portowe https://goo.gl/maps/LxREAq7zrNjc7AGP8 

Park Krajobrazowy “Dolina Bystrzycy”, w którym się znajdujemy, to jeden z najciekawszych przyrodniczo obszarów Dolnego Śląska. Naturalne koryto rzeki, rozległe kompleksy łąk i turzycowisk zasiedlone przez rzadkie gatunki ptaków i motyli, nadrzeczne lasy łęgowe i grądy oraz starorzecza stanowią o szczególnej randze tego obszaru. Dlatego oprócz ochrony w formie Parku Krajobrazowego, powołano na tym terenie też inną formę ochrony przyrody - obszary Natura 2000.
Walory przyrodnicze jak i kulturowe sprawiają, że jest to znakomity teren dla rozwoju turystyki i rekreacji przyjaznej środowisku. 

Tablice ścieżki dydaktycznej

 • Oznakowanie trasy

  Oznakowanie trasy

 • Jaz

  Jaz

 • Skałka Jaz

  Skałka Jaz

 • Jaz Skałka

  Jaz Skałka

 • Kalendarz wydarzeń
 • Nasza oferta
 • Podziel się

  Udostępnij na portalu społecznościowym:

   

 • Odwiedziny na stronie

  Wszystkich 182127, dzisiaj: 23

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?