Spływ Szlakiem Odry

Od: 2020-05-30Do: 2020-05-30

Pętla Malczyce - Ścinawa  to trasa kajakowego Szlaku Odry w Krainie Łęgów Odrzańskich o długości  27 km.

Zaczyna się w Malczycach (L) w Porcie przeładunkowym na 305 km rzeki. Nad zalewem portowym obserwujemy dominującą infrastrukturę , w tym jedną z najlepiej zachowanych przedwojennych wywrotnic do wagonów. Jednakże kajaki wodujemy za Domem Kultury w Malczycach na terenie przygotowanym przez gminę. Na 310 km dopływamy do Lubiąża (P).

Warto tak zaplanować sobie spływ  żeby, zwiedzić  zabytek klasy 0 Klasztor Cystersów oraz dobrze zjeść w Karczmie Cysterskiej. http://www.szlakodry.pl/wezly-odrzanskie/

Na 316 km mijamy ujście dość kapryśnej rzeki Kaczawa (L). znajduje się tu duży, liczący około 80 ha rezerwat „Łęg Korea” utworzony dla ochrony skupiska wiązowo – jesionowego i grądu. Jest to teren lęgowy licznych ptaków, m.in. kani rudej i czarnej, trzmielojada i dzięcioła zielonosiwego. Spotkamy tu kilka chronionych gatunków roślin, np. śnieżyczkę przebiśnieg, a spośród zwierząt – bobry, zimorodki i orły bieliki. Na 319 km rzeki przystań żeglugowa zwana Przystanią Chrobrego (L). Dalej na 327 km Wsie: Dziewin (L), z ruinami pałacu i Tarchalice (P) – ośrodek hutnictwa z II w pne., z zachowanymi ruinami wielu pieców dymarskich. W okolicy wiele starorzeczy. Na 332 km przepływamy pod zabytkowym mostem drogowym Ścinawa  – Rawicz i Wołów. Za mostem port (L) z pomostami, wiatą, biwakiem i toaletami. Doskonałe miejsce na zorganizowanie pikniku.

Teren oświetlony z dostępem do energii elektrycznej i wody. Szczegółowe informacje na :

http://www.szlakodry.pl/petla-malczycko-scinawska/

  • Kalendarz wydarzeń
  • Nasza oferta
  • Podziel się

    Udostępnij na portalu społecznościowym:

     

  • Odwiedziny na stronie

    Wszystkich 188582, dzisiaj: 5

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?