Spływy jednodniowe

Mapa spływów Odrą

 • Start spływu na Bystrzycy - Most Marszowicki

  Spływ kajakowy Bystrzycą/Odrą na Szlaku Odry z Marszowic do Prężyc

  Poszukujecie nowych wyzwań. My też. Przygotowaliśmy dla Was propozycję spływu kajakowego Bystrzycą / Odrą  na Szlaku Odry. Zróżnicowana trasa spływu, która wiedzie przez małą ale atrakcyjną rzekę Bystrzycę, przez dużą rzekę nizinną Odrę, aż do rozlewiska Odry w Prężycach zwanym Zalewem Prężyckim. Naprawdę warto się do niej przymierzyć bo to może być hit tego roku. Rezerwuj termin już teraz !!!!

 • Spływ kajakowy Kwisą

  Szlak Kajakowy Kwisą to dobrze zorganizowane trasy spływów na kilka spływów jednodniowych oraz dwudniowy z noclegiem w Kliczkowie. Szczególnie polecamy trasy przez Bory Dolnośląskie od Nowogrodźca  do ujścia do Bobru. W wielu miejscach rzeka ma charakter naturalny i meandrujący tworząc żwirowe łachy, odsypy i skarpy. Na odcinku 60 km rzeki jest ok 15 przeniosek, w tym 8 przy elektrowniach wodnych. Szczególnie polecamy trasy z Zebrzydowej do Kliczkowa, gdzie przy zalewie warto wejść na wieżę widokową, a później zwiedzić zamek w Kliczkowie. 

 • Spływ kajakowy Odrą na Szlaku Odry - z Wrocławia do Brzegu Dolnego

  Od Węzła Odrzańskiego Ślęzoujście (Wrocław, ul. Ślęzoujście) do Węzła Odrzańskiego Brzeg Dolny Trasa spływu tak została przygotowana, żeby można było wykorzystać transport publiczny. Do miejsca startu spływu we Wrocławiu można dojechać autobusem linii 104, a wrócić pociągiem ze stacji Brzeg Dolny gdzie kończy się spływ. Większość odcinka rzeki Odry znajduje się pomiędzy ostatnimi Jazami na rzece. Rozpoczęcie spływu tuż za Jazem Rędzin przy ujściu Ślęzy. Tuż przed elektrownią w Wałach k/ Brzegu Dolnego przenosimy kajaki po prawej stronie Odry omijając elektrownię wodną. Kończymy spływ w miejscu dawnego promu rzecznego, z którego pieszo można dojść w 15 minut do dworca.

 • Spływ Odrą - oznakowanie Szlaku Odry

  Spływ kajakowy Odrą na Szlaku Odry z Brzegu Dolnego do Malczyc

  Spływ od Węzła do Węzła Odrzańskiego dla podróżujących koleją. Trasa prowadzi od Węzła Odrzańskiego w Brzegu Dolnym (285 km na Odrze) do Węzła Odrzańskiego Malczyce (305 km na Odrze).Po trasie spływu na wysokości wsi Rzeczyca mijamy oddany do użytkowania stopień wodny Malczyce (P) i tu czeka nas śluzowanie. 

 • Spływ kajakowy Odrą

  Spływ kajakowy Odrą na Szlaku Odry - Port Ścinawa - Port Chobienia

  Polecamy tę trasę na eventy, bo prowadzi do Chobieni, gdzie znajduje się doskonała baza noclegowa i rekreacyjna. Rozpoczynamy w Węźle Odrzańskim Ścinawa. Po dotarciu pociągiem do Ścinawy, czeka cię ok. 15 minutowy spacer do Portu Ścinawa nad Odrą. W bliskim sąsiedztwie ufortyfikowanego zabytkowego mostu, stanowiącego część umocnień wzdłuż Odry o nazwie ODERSTELLUNG. W Porcie znajduje się infrastruktura turystyczna w postaci pomostów pływających, wiaty rekreacyjnej, rożna, kontenerów z toaletami.  Kończymy spływ w porcie Chobienia na lewym brzegu rzeki (350 km) Port rzeczny w gestii miejscowego Nadzoru Wodnego RZGW Wrocław. Za zgodą zarządcy można tu cumować kajaki, a na rozległym, trawiastym nabrzeżu biwakować. Teren oświetlony, z dostępem do energii elektrycznej.

   

 • Spływ Kajakowy Odrą na Szlaku Odry z Malczyc do Ścinawy

  Jedna z ciekawszych tras kajakowych na Szlaku Odry. Swoją wartość zawdzięcza przede wszystkim miejscom startu i mety. Start spływu to Port Malczyce z ciekawą, zabytkową infrastrukturą przeładunkową i funkcjonującą po dziś dzień stocznią remontową. Koniec spływu to Port Ścinawa z zabytkowym mostem i budowlami obronnymi Oderstellung oraz przygotowaną infrastrukturą turystyczną. Polecamy szczególnie dla tych, którzy zdecydują się na przyjazd pociągiem. Trasa spływu prowadzi od węzła "odrzańskiego" przesiadkowego w Malczycach do węzła przesiadkowego w Ścinawie. Więcej informacji w interaktywnej mapie. 

 • Odra - opis etapów spływu

  Proponowane etapy spływu Szlakiem Odry od Wrocławia do Głogowa z opisem i kilometrażem rzeki.

 • Spływ kajakowy Baryczą i Młynówką z Milicza przez Sułów do Rudy Sułowskiej

  Jedna z najpopularniejszych tras na Baryczy wśród mieszkańców Wrocławia. Trasa spływu wynosi 17 km i jest  podzielona na dwa etapy. Najpierw płyniemy Baryczą do Sułowa a później przenosimy się na Młynówkę by dotrzeć ostatecznie do Rudy Sułowskiej gdzie znajduję się kompleks hotelowy Naturum. Całość wyprawy trwa od 5 do 7 godzin w zależności od tempa grupy.

  Długość trasy: 16 km

  Czas spływu: 5 godz.

 • Spływ kajakowy Baryczą Żmigród - Wąsosz

  Trasa spływu kajakowego Doliną Baryczy ze Żmigrodu do Wąsosza należy do równie ciekawych z uwagi na liczne budowle hydrotechniczne (zastawki), przez co ten odcinek rzeki charakteryzuje się dość wysokim stopniem uregulowania. Spływ zaczynamy w sąsiedztwie Zespołu Pałacowo Parkowego na ul. Parkowej a kończymy przy pomoście Przystani Wąsosz.

  Długość trasy - 20 km

  Czas spływu: 5 godz.

 • Wąsosz - OSiR

  Spływ kajakowy Baryczą z Wąsosza do Ryczenia / Osetna

  Spływy kajakowe Baryczą z miejscowości Wąsosz do Osetna lub Ryczenia to najpopularniejsza trasa spływu kajakowego szczególnie przy niskich stanach wód na rzekach. Jest to bardzo malownicza trasa z wieloma urządzeniami infrastruktury spiętrzającej wodę oraz archeologicznymi pozostałościami po dawnych kulturach plemiennych zamieszkujących ten obszar.  Na tym odcinku rzeki stan wody zawsze pozwala na organizację spływu bez niespodzianek. Istnieją dwa możliwe miejsca rozpoczęcia spływu: na rzece Orlej (rogatki Wąsosza), która wpływa do Baryczy za Wąsoszem oraz na Baryczy z terenu OSIR-u. Istnieją również dwa możliwe miejsca zakończenia spływu w Ryczeniu i Osetnie. 

 • Kalendarz wydarzeń
 • Nasza oferta
 • Podziel się

  Udostępnij na portalu społecznościowym:

   

 • Odwiedziny na stronie

  Wszystkich 63113, dzisiaj: 41

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?