Spływy jednodniowe

Mapa spływów Odrą

 • Spływ kajakowy Baryczą Żmigród - Wąsosz

  Trasa spływu kajakowego Doliną Baryczy ze Żmigrodu do Wąsosza należy do równie ciekawych z uwagi na liczne budowle hydrotechniczne (zastawki), przez co ten odcinek rzeki charakteryzuje się dość wysokim stopniem uregulowania. Spływ zaczynamy w sąsiedztwie Zespołu Pałacowo Parkowego na ul. Parkowej a kończymy przy pomoście Przystani Wąsosz.

  Długość trasy - 20 km

  Czas spływu: 5 godz.

 • Wąsosz - OSiR

  Spływ kajakowy Baryczą z Wąsosza do Ryczenia / Osetna

  Spływy kajakowe Baryczą z miejscowości Wąsosz do Osetna lub Ryczenia to najpopularniejsza trasa spływu kajakowego szczególnie przy niskich stanach wód na rzekach. Jest to bardzo malownicza trasa z wieloma urządzeniami infrastruktury spiętrzającej wodę oraz archeologicznymi pozostałościami po dawnych kulturach plemiennych zamieszkujących ten obszar.  Na tym odcinku rzeki stan wody zawsze pozwala na organizację spływu bez niespodzianek. Istnieją dwa możliwe miejsca rozpoczęcia spływu: na rzece Orlej (rogatki Wąsosza), która wpływa do Baryczy za Wąsoszem oraz na Baryczy z terenu OSIR-u. Istnieją również dwa możliwe miejsca zakończenia spływu w Ryczeniu i Osetnie. 

 • Wodowanie Kajaków w Osetnie

  Spływ kajakowy Baryczą z Osetna/Ryczenia do Ujścia Baryczy (Wyszanowa)

  Wszystkie trasy spływów kajakowych na Baryczy należą do atrakcyjnych i tak jest też z trasą kajakową Osetno/Ryczeń - Wyszanów. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedna z ciekawszych tras na Dolnym Śląsku. Zawdzięcza to zarówno bogatej historii Osetna, gdzie rozpoczyna się spływ jak  i zakończenia w Ujściu Baryczy do Odry z atrakcyjnym wpłynięciem do Odry. 

 • Spływ kajakowy Kaczawą z Legnicy do Prochowic

  Rzeka Kaczawa to dla Legnicy i Prochowic duża możliwość na aktywny wypoczynek nad wodą. Dzięki komunikacji miejskiej jaką połączone są miasta stworzyliśmy ciekawą ofertę turystyczną. Rozpoczęcie spływu na rzece Czarna Woda, tuż przy ujściu do Kaczawy a zakończenie tuż przed Jazem Prochowice po lewej stronie.

   

  Długość trasy: 18 km

  Czas spływu: 5 godz.

 • Spływ kajakowy Kaczawą i Odrą z Prochowic do Ścinawy

  Ciekawe połączenie spływu po małej kapryśnej rzece i dużej nizinnej rzece.  Rozpoczynamy spływ kajakowy na rzece Kaczawie tuż za Jazem Prochowice i płyniemy do ujścia Kaczawy do Odry. Alternatywnie można zacząć na młynówce i przepłynąć przez Miasto Prochowice aby następnie przenieść się na Kaczawę. Do Odry wpływamy na 316 km mijając po lewej stronie rezerwat "Łęg Korea" utworzony dla ochrony Łęgu wiązowo - topolowego i Grądu. Spławiamy się do Ścinawy mijając zabytkowy most drogowy i wpływamy do Portu Ścinawa (L) na 332 km 

   

 • Kalendarz wydarzeń
 • Nasza oferta
 • Podziel się

  Udostępnij na portalu społecznościowym:

   

 • Odwiedziny na stronie

  Wszystkich 184652, dzisiaj: 103

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?