Garnierówka - noclegi w klasztornych murach

 • Garnierówka Głębowice

  Garnierówka Głębowice

W odnowionym Klasztorze w Głęgowicach znajduje się obecnie baza turystyczna, która na cześć fundatora Jana Adama de Garnier została nazwana „Garnierówką”. Ośrodek ten otwiera swoje gościnne podwoje dla szukających odpoczynku i wyciszenia w omodlonych przez zakonników murach klasztornych, ale także i dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku współczesnego świata i zanurzyć się w atmosferze klimatu spokoju i wyciszenia. Doskonałe miejsce na weekendowy wypad i raj dla przyrodników z uwagi na występowanie susła moręgowanego. Obena ilość miejsc sięga obecnie 50 osób i stale rośnie!!

Regularnie odbywa się tu zwiedzanie (raz w miesiącu) a dla grup zorganizowanych istnieje możliwość indywidualnego umówienia się.

Zwiedzanie połączone będzie z lekcją historii oraz przyrody, gdyż kościelna krypta i wieża tworzą niezwykłą ścieżkę przyrodniczą , która przybliży wam świat nietoperzy i ptaków zamieszkujących kościelne mury oraz Dolinę Łachy – obszar Natura 2000. Prawdopodobnie jest to jedyna taka ścieżka edukacyjna w Polsce. W Garnierówce organizowane są także warsztaty, np. kaligraficzne i zielarskie, koncerty, a także rokrocznie w lecie jarmark historyczny. Wokół Głębowic polecamy także: kaplicę MB Bolesnej na wzgórzu w Trzcinicy Wołowskiej wraz z zespołem 7 kapliczek, susłową łąka z wieżą obserwacyjną, ruiny pałacu rodziny Pourtales i park z pomnikowymi okazami dębu szypułkowego.

 • Kalendarz wydarzeń
 • Nasza oferta
 • Podziel się

  Udostępnij na portalu społecznościowym:

   

 • Odwiedziny na stronie

  Wszystkich 184652, dzisiaj: 103

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?