Aktualności

Wszystko już było, czas zobaczyć krajobraz dolnośląskich rzek z kajaka i deski SUP. Emocje, relaks i świetna zabawa w jednym. Nie może ciebie zabraknąć, bo to świetny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą,  opartej na organizacji eventów dla firm, których podstawą jest spływ kajakowy połączony z atrakcjami przygotowanymi przez współpracujące z nami bazami noclegowymi, jak i  obsługą sprzętowo – logistyczną podczas spływów kajakowych głównie po Odrze pomiędzy Wrocławiem a Głogowem ale także po jej spławnych dopływach, Widawie, Bystrzycy, Jezierzycy, Baryczy i  Kaczawie a także Bobrem i Kwisą. Rzeką Barycz od Potaszni do jej ujścia w Wyszanowie, Kaczawą od Legnicy przez Prochowice do ujścia Kaczawy, Jezierzycą od mostku przy Orzeszkowie do samego ujścia do Odry.  Zasięgiem obejmujemy rzeki na ich nizinnych odcinkach całego Dolnego Śląska.

Wielkość naszej floty kajakowej i desek SUP pozwala nam na organizację spływu dla 70 osób!!!

 

 • Spływ kajakowy Kwisą z noclegiem w Kliczkowie

  Majówka upłynęła nam pod znakiem deszczowej i chłodniej pogody ale ta na szczęście nie zraziła Morsów z Legnicy. Jak postanowili wybrać się na dwudniowy spływ z nami tak też zrobili. Już pierwszy dzień przyniósł nam wiele emocji, związanych z dosyć wymagającym odcinkiem z Nowej Wsi do Kliczkowa. Pomimo padającego deszczu i dość niskiej temperatury, morsy już okrzyknęły event najlepszym spływem kajakowym w jakim do tej pory brali udział.     

 • Majówka 2019

  My już zaczęliśmy przygotowania do sezonu kajakowego a ty masz już jakieś plany? 

  Jeśli planujesz krótkie wypady za miasto to nasza propozycja spływów kajakowych jednodniowych lub dwudniowych z noclegami  powinna cię zainteresować. 

  Oferujemy szeroki wybór tras kajakowych na różnych rzekach jak Barycz, Odra, Kwisa, Kaczawa, Jezierzyca.

  Przygotowaliśmy propozycję tras o różnym stopniu trudności,  o których więcej w zakładce Wydarzenia http://www.meander.turystyka.pl/wydarzenia.html .

  W tym roku NOWOŚĆ NA MAJÓWKĘ tj. na rozpoczęcie sezonu dwudniowy spływ kajakowy Malczyce - Ścinawa - Chobienia z noclegiem w Ścinawie w nowym Schronisku Młodzieżowym.

  Zobaczcie sami poziom zakwaterowania na http://palacyk.scinawa.pl/ 

  Jednakże nie rezygnujemy z corocznego Rajdu Jezierzycą, którego to w tym roku będzie już 4 edycja!!!

 • Trasa kajakowa dla podróżników !!!

  Świetna trasa kajakowa dla podróżników.

  Podróżuj pociągiem i kajakiem jak grupa ze Stowarzyszenia ELSA !!!

  Z samego rana wyruszyli z Wrocławia pociągiem do Malczyc. W Malczycach na pieszo w 15 minut dotarli nad Odrę do dawnego zjazdu promowego.

  Krótki instruktarz i na 305 km Odry wsiedli do kajaków. Na trasie spływu przystanek w Lubiążu  (311 km) na zwiedzanie Klasztoru i obiad w Karczmie Cysterskiej.

  Z Lubiąża po ok 2,5 godzinnej  przerwie dalej Odrą na kajaku do Ścinawy. Żeby dotrzeć do Ścinawy trzeba było dotrzeć na 332 km na co potrzebowali ok 3 godzin.

  Koniec spływu w Porcie Ścinawa na lewym brzegu z infrastrukturą przyjazną turystą. W porcie ognisko z kiełbaskami!!!

  Powrót na pieszo ok 20 minut do stacji PKP w Ścinawie i stamtąd pociągiem do Wrocławia.

  To jest wyprawa na cały dzień od rana do wieczora Zapraszamy.

  Szczegóły takiej podróży i jej schemat w zakładce Kolej na kajaki http://www.meander.turystyka.pl/kolej-na-kajaki.html

  ">

   

 • Radio Wrocław na naszym spływie po Kaczawie !!

  W tym roku postawiliśmy na spływy kajakowe po Kaczawie z Legnicy do Prochowic i okazało się że to strzał w dziesiątkę. Legniczanie odkrywają swoją rzekę i są nią zafascynowani bo jest bardzo ciekawa. Nie trzeba daleko podróżować żeby obcować z przyrodą i przeżyć przygodę!!

  Szum jaki się zrobił wokół Kaczawy dotarł do dziennikarza Radia Wrocław Andrzeja Andrzejewskiego, który odwiedził nas na spływie żeby nagrać materiał o naszej inicjatywie!!

  Cały materiał pod linkiem:

  http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/79176/Z-Legnicy-do-Baltyku-kajakiem 

  A my prezentujemy jeden z najbardziej emocjonujących momentów na trasie: pokonanie "mini niagary", którą można pokonać również przenosząc kajak brzegiem ale po co?

 • Padlowanie na SUP-ie

  Już w tym sezonie udało nam się wzmocnić naszą ofertę o deski SUP.

  Ponieważ jest to młoda dyscyplina proponujemy osobom znającym się na SUP-ach, włączyć się do organizowanych przez nas spływów kajakowych.   

  Ilość desek : 10 Sztuk

  Rodzaj desek: Pneumatyczne

  Marka desek: RIBER 355

  W komplecie jest jeszcze pompka, wiosło, kamizelka asekuracyjna.

   

  Zachęcamy do próbowania swoich sił podczas spływów kajakowych a po sezonie wypożyczamy deski na dłuższy okres po atrakcyjnych cenach.

  Więcej na www.meander.turystyka.pl/splywy-sup-ami.html 

   

 • Kalendarz wydarzeń
 • Nasza oferta
 • Podziel się

  Udostępnij na portalu społecznościowym:

   

 • Odwiedziny na stronie

  Wszystkich 102122, dzisiaj: 153

 • Realizujemy projekt pn Kajakowo w Krainie Łęgów Odrzańskich

     

  Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Powered by Quick.Cms | Implementation ProjektGraficzny.com
 
Masz pytanie?